facebook

RODZINA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Partnerzy


UV, czyli promieniowanie ultrafioletowe to m.in. czynnik środowiska zewnętrznego (słońce), który ma negatywny wpływ na zdrowie naszych oczu. Niebezpieczne wpływ UVA i UVB może prowadzić do wielu zmian chorobowych narządu wzroku. Największe zagrożenia, jakie niosą ze sobą następstwa promieniowania UV są związane z wewnętrznymi strukturami oka. Mogą powodować takie choroby jak zwyrodnienia plamki żółtej, zaćma czy AMD, która może prowadzić do utraty widzenia.

Wpływ UV w przednim odcinku gałki ocznej przyczynia się do zapalenia spojówki, utworzenia tłuszczaka i skrzydlika, widocznych zmian patologicznych, które oprócz defektu kosmetycznego mogą mieć charakter zwyrodnieniowy. Promieniowanie UV odpowiada za powstawanie cząsteczek o charakterze wolnych rodników, które niszczą białko i powodują zmiany komórkowe. Wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe i same komórki. Bardzo ważne jest to, że komórki soczewki oka nigdy się nie regenerują!

Warto wspomnieć, że promieniowanie UV jest najbardziej szkodliwe w okresie wiosennym i letnim. Jednak w okresie zimy również może powodować uszkodzenia delikatnej struktury oczu, szczególnie niebezpieczne są odbicia promieni świetlnych od powierzchni śniegu. Intensywne światło odbite od tafli wody też niesie ze sobą dużą wiązkę szkodliwych promieni.

Na działanie szkodliwych promieni UV jesteśmy narażeni każdego dnia. Ochrona narządu wzroku przed nim powinna być priorytetem dla każdego z nas. Polega ona głównie na noszeniu okularów oraz soczewek kontaktowych z odpowiednimi filtrami UV. Pozbawione tego filtra soczewki kontaktowe pozwalają na przenikanie do wnętrza oka nawet do 70% promieniowania ultrafioletowego. Zastosowane w nich filtry stanowią dodatkową ochronę oczu, zatrzymując nie mniej niż 99% promieniowania. Soczewki kontaktowe Zeiss posiadają filtr UV, który skuteczne blokuje przenikanie UVA i UVB do oczu. Stosując te biokompatybilne soczewki o wysoko zaawansowanych parametrach, dodatkowo chronimy nasze zdrowie.

Soczewki kontaktowe Zeiss z filtrem UV nie ograniczają ilości światła, która dociera do oczu i postrzegane przedmioty nie są ciemniejsze. Jego obecność nie zmniejsza komfortu noszenia soczewki, nie utrudnia jej założenia, czy zdjęcia oraz nie ma wpływu na to, jak długo można ją nosić. Nie przyczynia się też do tworzenia dodatkowych osadów białkowych na jej powierzchni. Soczewki kontaktowe Zeiss systematycznej wymiany z filtrem UV stanowią zdecydowanie lepszą ochronę przed promieniowaniem jak twarde soczewki gazo przepuszczalne, ponieważ mają większą średnicę, a zatem przykrywają większą część chronionego oka.

Home | Promocje | Oprawy Excite | Oprawy i okulary | Soczewki i płyny | Futerały | Kontakt